Դավիթ Սանասարյանն ազատ է արձակվել գրավի դիմաց
PanARMENIAN.Net - Նուբարաշեն քրեակատարողական հիմնարկից ազատ է արձակվել «Ժառանգություն» կուսակցության մամուլի քարտուղար, Երևանի ավագանու անդամ Դավիթ Սանասարյանը, հայտնում է Tert.am-ը:
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նա ասել է, որ ինչպես քաղաքական պատճառներով իրեն կալանավորեցին, այնպես էլ քաղաքական որոշմամբ գրավի դիմաց ազատ արձակեցին:
Օգոստոսի 19-ին Վերաքննիչ քրեական դատարանը 1.5 մլն դրամ գրավի դիմաց Դավիթ Սանասարյանին ազատ արձակելու որոշում էր կայացրել։
«Ժառանգություն» կուսակցության մամուլի քարտուղար, Երևանի ավագանու անդամ Դավիթ Սանասարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն, այն է` զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելը։