ՀՀ գազ մատակարարող ընկերությունը չի սուբսիդավորվում կառավարության կողմից: Այս մասին հայտարարել է վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կառավարության նոյեմբերի 3-ի նինտում:
«Բյուջեն, կառավարությունը գազ մատակարարող ընկերությանը չի սուբսիդավորում՝ ոչ ստվերային, ոչ ուղիղ, ոչ մի ձև»,- հայտարարել է Կարապետյանը՝ նշելով, թե այս հարցի շուրջ որոշակի թերըմբռնում կա:
«Գազպրոմ Արմենիան» փորձում է մոտիվացնել, որպեսզի շուկան մեծանա, ընդլայնվի և բիզնեսը հնարավորություն ունենա իր ինքնարժեքի վրա ակտիվ շուկայի մեծացման հաշվին աշխատել, որպեսզի բիզնեսը շահավետ դառնա»,- վստահեցրել է վարչապետը՝ հիշեցնելով, որ սպառողների համար սակագինը 146.7 դրամից դարձել է 139 դրամ, իսկ սոցիալապես անապահովների համար դարձել է 100 դրամ, գրում է A1+-ը:
Նոյեմբերի 1-ին հայտնի է դարձել, որ «Գազպրոմ Արմենիա» փակ բաժնետիրական ընկերությունը մտադիր է դիմել Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով` Հայաստանի Հանրապետությունում սպառողներին վաճառվող բնական գազի սակագների վերանայման հայտով՝ գազը սպառողների համար կէժանանա 7.7 դրամով, բացի այդ՝ կստեղծվեն սպառողների նոր խմբեր, որոնց համար սակագինը նորովի կհաշվարկվի։