Ադրբեջանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար. ԼՂ-ում ստատուս քվոն անընդունելի է
PanARMENIAN.Net - Եվրամիության դիրքորոշումը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցում անփոփոխ է: Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանում Եվրամիության պատվիրակության ղեկավար Մալենա Մարդը:
Նա նշել է, որ հակամարտությունում գոյություն ունեցող ստատուս-քվոն անընդունելի է:
«Մենք աջակցում ենք Մինսկի խմբի ջանքերին՝ ուղղված ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը: Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Հերբերտ Սալբերը ևս զբաղվում է տվյալ հակամարտության հարցով»,- նշել է նա, գրում է ադրբեջանական ԱՊԱ-ն:
Ավելի վաղ, Բաքվում ԵՄ ներկայացուցչության ղեկավարը հայտարարել էր, որ ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցում ստատուս քվոն կայուն չէ։