ՀՀ ճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց է, Լարսը բաց է
PanARMENIAN.Net - Դեկտեմբերի 18-ին` ժամը 10:00-ի դրությամբ, ՀՀ տարածքում որոշ ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց է:
Դեկտեմբերի 18-19-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 20-22-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ:
Մասնավորապես, տեղ-տեղ մերկասառույց է Սոթք-Քարվաճառ ճանապարհին և Վարդենյաց լեռնանցքում, տեղեկացնում է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը:
Ելնելով սպասվող անբարենպաստ եղանակային պայմաններից` նախարարությունը բոլոր վարորդներին հորդորում է մարզեր երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։