Ստեփանակերտը հրթիռակոծվել է, Մարտունիում ու Մարտակերտում իրավիճակն անհանգիստ է
PanARMENIAN.Net - Նոյեմբերի 8-ի ընթացքում Արցախի բնակավայրերում իրադրությունը եղել է կայուն լարված, Ստեփանակերտում հանգիստ իրավիճակը պահպանվել է մինչև ժամը 18։30-ը, դրանից հետո քաղաքը կրկին հրթիռակոծվել է։
Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնում են, որ քաղաքացիական բնակչության շրջանում կա մեկ տուժած, փրկարարները վիրավորին առաջին օգնություն են ցուցաբերել և տեղափոխել բուժհաստատություն, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։
«Մարտակերտում` օրվա ընթացքում երկու անգամ հնչել է օդային տագնապի ազդանշան։ Թշնամին քաղաքի վրա փորձել է կիրառել ռազմավիացիա։ Մարտունիում իրադրությունը դարձյալ անհանգիստ է եղել։ Այստեղ կեսօրին թշնամական կողմը ծանր հրետանի է կիրառել` հարվածել քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին»,-նշում են ԱԻՊԾ-ից։