Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան նշել է, որ Հայաստանի հնարավոր անդամակցությունը Եվրոպական միությանը անհամատեղելի է նրա անդամակցությանը Եվրասիական տնտեսական միությանը։
«Պոտենցիալ առումով Հայաստանի անդամակցությունը ԵՄ-ին իրոք անհամատեղելի է հանրապետության անդամակցության հետ ԵԱՏՄ-ին», – հայտարարել է Զախարովան Պետերբուրգյան միջազգային տնտեսական համաժողովի (ՊՄՏՀ) շրջանակներում կայացած ճեպազրույցի ժամանակ, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
Նա նաև հիշեցրել է, որ ռուսական կողմը նախկինում էլ նման դիրքորոշում է հայտնել։
Զախարովան ընդգծել է. «Եվրասիական ինտեգրման կողմից Երևանին տրվող անհերքելի ու իրական առավելությունները չեն կարող համեմատվելԲրյուսելի ոչ մի փաստով չհաստատված և սին խոստումների հետ»։