3 փետրվարի 2010 - 21:14 AMT
Թռիչքների աշխարհագրության ընդլայնման համար «Արմավիա» ավիաընկերությունն ավարտեց Բոյինգ-757 ինքնաթիռ ձեռք բերելու շուրջ բանակցությունները: «Այսօր ավարտեցինք Բոյինգ-757 մեծ ինքնաթիռի գնման շուրջ բանակցությունները: Ամենայն հավանականությամբ, այն ընկերության տնօրինությանը կհանձնվի եւ մեզ հնարավորություն կընձեռի չվերթներ կատարել այնպիսի երկրներ, որտեղ հասնելու համար ավելի քան 9-10 ժամ է պահանջվում»,- Երեւանում լրագրողներին հաղորդեց «Արմավիա» ավիաընկերության սեփականատեր Միխայիլ Բագդասարովը:
Այդ կապակցությամբ նա ավելացրեց, որ ընկերությունը բանակցություններ է վարում դեպի ԱՄՆ, Կանադա, Թայլանդ, Չինաստան եւ Տոկիո չվերթներ կատարելու վերաբերյալ, բանակցություններ են ընթանում դեպի Վարշավա չվերթ բացելու մասին, չվերթներ են բացվել են դեպի Կիպրոս, Դելի եւ Թել-Ավիվ, հաջորդը չվերթներն են Բարսելոնա, մինչեւ չորս-հինգ կավելանա չվերթների քանակը դեպի Իտալիա:
Իսկ ինչ վերաբերում է «Ցամաքային Սուպերջետ» երկար սպասված ինքնաթիռներին, ապա, Միխայիլ Բագդասարովի խոսքով, դրանք ընկերության տնօրինությանը կհանձնվեն 2010 թվականի սեպտեմբերին:
Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող «Արմավիա» ավիաընկերությունը ստեղծվել է 1996 թվականին: Ընկերության դինամիկ զարգացումը սկսվեց 2005-ին, երբ բաժնետոմսերի ողջ փաթեթը փոխանցվեց «Միկա Լիմիտեդ» ընկերության նախագահ Միխայիլ Բագդասարովին: