ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՖՈՒՏԲՈԼԻ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԸ ՀԱՂԹԵԼ Է ՀՅՈՒՍԻՍԱՅԻՆ ԻՌԼԱՆԴԻԱՅԻՆ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ ԸՆՏՐԱԿԱՆ ԽԱՂՈՒՄ
Հայաստանի հավաքականը կանցկացնի «Եվրո-2004» ցիկլի եւս մեկ խաղ, որը կկայանա հոկտեմբերի 11-ին Երեւանում` Իսպանիայի թիմի հետ:
ԱՊՀ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ՆԵՐՔԻՆ ԳՈՐԾԵՐԻ ՆԱԽԱՐԱՐՆԵՐԸ ԴՈՒՇԱՆԲԵՅՈՒՄ ԿՔՆՆԱՐԿԵՆ ԱՀԱԲԵԿՉՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԾԱՅՐԱՀԵՂԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԴԵՄ ՊԱՅՔԱՐԻ ՀԻՄՆԱՀԱՐՑԵՐ
11 սեպտեմբերի 2003 - 22:27 AMT  10:25 GMT
Սեպտեմբերի 21-23 Տաջիկստանի մայրաքաղաքում կկայանա Համագործակցության երկրների Ներքին գործերի նախարարների խորհրդի հերթական նիստը:
ՀԱՍՏԱՏՎՈՒՄ ԵՆ ԼՈՒՐԵՐԸ ՀԵՅԴԱՐ ԱԼԻԵՎԻՆ ԹՈՒՐՔԱԿԱՆ «ԳՅՈՒԼՀԱՆԵ» ՀԻՎԱՆԴԱՆՈՑ ՏԵՂԱՓՈԽԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
11 սեպտեմբերի 2003 - 22:20 AMT  10:25 GMT
Թուրքիայի կառավարության ներկայացուցիչը հայտնել է, որ եղած տեղեկատվության համաձայն, Ադրբեջանի նախագահի վիճակը հեռու է լավ լինելուց` ընդ որում կտրականապես հերքելով լուրերը նրա վախճանի մասին:
ՀԱՄԱՇԽԱՐՀԱՅԻՆ ԲԱՆԿԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿՔՆՆԱՐԿԻ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԵՏ ՀԵՏԱԳԱ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՌԱԶՄԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ
11 սեպտեմբերի 2003 - 21:56 AMT  10:25 GMT
Համաշխարհային բանկի պատվիրակությունը Հարավային Կովկասի երկրների գծով տարածաշրջանային տնօրեն Դոննա Դոուսեթ-Կոյրոլոյի գլխավորությամբ սեպտեմբերի 15-ին կայցելի Հայաստան:
ՆԵՐԿԱՅՈՒՄՍ ԼԻՏՎԱՅՈՒՄ ԲՆԱԿՎՈՒՄ Է ՇՈՒՐՋ 2000 ՀԱՅ
11 սեպտեմբերի 2003 - 21:38 AMT  10:25 GMT
Երկրի մայրաքաղաք Վիլնյուսում գործում է կիրակնօրյա հայկական դպրոց, շուտով կսկսվի հայկական եկեղեցու կառուցումը:
ՀԱՅ ԽԱՂԱՂԱՊԱՀՆԵՐԸ ԱՊԱԳԱ ՈՒՆԵՆ
11 սեպտեմբերի 2003 - 21:24 AMT  10:25 GMT
Հայաստանը հնարավորություն ունի ուղարկելու Իրաք ռազմական բժիշկների 3 դասակ եւ սակրավորների մի դասակ ականազերծման կենտրոնից, հայտարարել է Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանը:
ՊԱԿԻՍՏԱՆԸ ՀԱՎԱՍՏԻԱՑՆՈՒՄ Է, ՈՐ ԿԱՋԱԿՑԻ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻՆ ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ՍՐԱՑՄԱՆ ԴԵՊՔՈՒՄ
11 սեպտեմբերի 2003 - 19:48 AMT  10:25 GMT
«Մենք պատրաստ ենք զենք վաճառել Ադրբեջանին»,- Բաքվում հայտարարել է Պակիստանի ռազմածովային ուժերի հրամանատար Շահիդ Քերիմուլլահը:
ԻԼՀԱՄ ԱԼԻԵՎԸ ՀՈՒՍՈՎ Է, ՈՐ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԻՄՆԱԽՆԴԻՐԸ ԿԼՈՒԾՎԻ ՄՈՏԱԿԱ ՄԻ ՔԱՆԻ ՏԱՐԻՆԵՐԻ ԸՆԹԱՑՔՈՒՄ
11 սեպտեմբերի 2003 - 19:41 AMT  10:25 GMT
Հակառակ դեպքում, նրա խոսքերով, Բաքվի համբերությունը կհատի:
ԵՎՐՈՊԱՅԻ ԽՈՐՀՈՒՐԴՆ ՈՒ ԵԱՀԿ-Ն «ԾԱՅՐԱՍՏԻՃԱՆ ՄՏԱՀՈԳՎԱԾ» ԵՆ ԽՈՍՔԻ ԱԶԱՏՈՒԹՅԱՆ ԻՐԱՎԻՃԱԿՈՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆՈՒՄ
11 սեպտեմբերի 2003 - 19:08 AMT  10:25 GMT
Եվրոպայի Խորհրդի գլխավոր քարտուղար Վալտեր Շվիմերը եւ ԶԼՄ-ների ազատության հարցերով ԵԱՀԿ ներկայացուցիչ Ֆրեյմութ Դյուվեն «լուրջ մտահոգություն են հայտնել Ադրբեջանում ԶԼՄ-ների ճնշման եւ լրագրողների ահաբեկման կապակցությամբ»:
ՀԱՄԱՇԽԱՐՀԱՅԻՆ ԲԱՆԿԸ ԴԵՄ Է ՄԵՆԱՇՆՈՐՀԻՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԵՌԱՀԱՂՈՐԴԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՈԼՈՐՏՈՒՄ
11 սեպտեմբերի 2003 - 18:57 AMT  10:25 GMT
Համաշխարհային բանկը հանդես է գալիս «ԱրմենՏել» ընկերությանը Հայաստանի հեռախոսակապի նկատմամբ մենաշնորհային իրավունքից զրկելու օգտին, հայտարարել է ՀԲ Երեւանի գրասենյակի տնօրեն Ռոջեր Ռոբինսոնը: