Սենատոր Բոքսերը Հայոց ցեղասպանության 99-ամյակի կապակցությամբ հայտարարություն է արել
PanARMENIAN.Net - «Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցի մոտենալուն զուգահեռ ես կշարունակեմ աշխատանքնս՝ ուղղված այս սարսափելի ոճրագործության ամբողջական ճանաչմանը, որպեսզի Հայոց ցեղասպանությունն երբեք չմոռացվի ու էլ երբեք չկրկնվի», -հայտարարել է Կալիֆորնիայից ընտրված սենատոր Բարբարա Բոքսերը՝ հավելելով, որ կշարունակի թուրքական կառավարությանն ուղղված կոչը՝ ճանաչել մարդկայնության դեմ այս սարսափելի ոճիրը:
«Ես միանում եմ իմ գործընկերների մեծ մասին Սենատի արտաքին գործերի կոմիտեում, որոնք հավանություն տվեցին Հայոց ցեղասպանության մասին բանաձևին (S.Res.410), և հպարտանում եմ, որ բանաձևի աջակիցներից մեկն եմ», -ասվում է Բարբարա Բոքսերի պաշտոնական կայքում հրապարակված հայտարարության մեջ: Նա հիշեցրել է, որ բանաձևը կոչ է անում ԱՄՆ նախագահին, որպեսզի ԱՄՆ արտաքին քաղաքականությունն արտահայտի մարդու իրավունքների հետ կապված խնդիրների, մարդկայնության դեմ հանցագործությունների, էթնիկ զտումների ու Հայոց ցեղասպանության պատշաճ ընկալումը: