Հայկական կողմը ցուցադրել է խոցված ադրբեջանական ուղղաթիռը
PanARMENIAN.Net - ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամլո խոսնակ Արծրուն Հովյաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղադրել է խոցված ադրբեջանական ուղղաթիռի ու անձնակազմի զոհված անդամների լուսանկարները:
Ապրիլի 1-2-ին ծավալված մարտերի ընթացքում ԼՂ ՊԲ հակաօդայինները ոչնչացրել են երկու ադրբեջանական ուղղաթիռ: Նրանցից մեկը խոցվել էր շփման գոտու հյուսիսային հատվածում, որկրորդ ուղղաթիռը ոչնչացվել էր հարավարևելյան ուղղությամբ գրոհի ժամանակ:
Բացի այդ, ոչնչացվել է նաև 4 տանկ և երկու անօդաչու թռչող սարք: ՊԲ-ն ավելի վաղ ցուցադրել էր որսած ԱԹՍ-ներից մեկը, ինչպես նաև ոչնչացված ադրբեջանական զինուժի ու հայկական տարածքների ավերածությունների կադրեր: