Հայաստանը պետք է պահանջի միջազգային հանրությունից դատապարտել Բաքվի բարբարոսությունները Նախիջեւանում
«Այսօր մեր խնդիրն է պատժել եւ դատապարտել Ադրբեջանին Միջազգային դատարանի միջոցով, ստիպելով նրան վերադարձնել իրենց տեղը ջարդված հուշարձանների բեկորները դրանք վերականգնելու համար»,-հայտարարել է Հայկական հուշարձանների պաշտպանության համահայկական կոմիտեի անդամը
Կաթողիկոս Արամ Առաջինը դատապարտել է Մոհամմեդ մարգարեի ծաղրանկարների հրապարակումը
7 փետրվարի 2006 - 19:13 AMT  08:47 GMT
«Ինչպես քրիստոնյաները, այնպես էլ մահմեդականները` մենք բոլորս ապրում ենք հասարակության մեջ, ինչը ենթադրում է, որ նրա բոլոր անդամները պետք է հարգեն միմյանց»,-հայտարարել է Արամ Առաջինը
Հույն ուղղափառ եկեղեցին դատապարտել է հայկական հուշարձանների ոչնչացումը
7 փետրվարի 2006 - 18:57 AMT  08:47 GMT
«Սրբատեղերի եւ հուշարձանների ավերումը մարդկության պատմության սեւ էջերից մեկն է»,-հայտարարել է Աթենքի ու համայն Հունաստանի արքեպիսկոպոսը
ՀՀ ԱԺ նախագահը կոչ է անում վերջ տալ հայկական խաչքարերի ավերմանը
7 փետրվարի 2006 - 17:47 AMT  08:47 GMT
Արթուր Բաղդասարյանը նամակ է հղել Եվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական Վեհաժողովի նախագահին եւ ԵԽ գլխավոր քարտուղարին, որտեղ իր մտահոգությունն է հայտնում Նախիջ-անի Հին Ջուղայի հայկական միջնադարյան գերեզմանատան բարբարոսաբար ոչնչացման փաստի առիթով
Փետրվարի 12-ին պաշտոնական այցով Երեւան կժամանի Բուլղարիայի խորհրդարանի խոսնակը
7 փետրվարի 2006 - 17:35 AMT  08:47 GMT
Այցի շրջանակներում բուլղարական պատվիրակությունը ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիրին
Եվրոպական հարեւանության քաղաքականությունը ԵՄ-Հարավային Կովկաս համգործակցության զարգացման փուլերից է
7 փետրվարի 2006 - 17:06 AMT  08:47 GMT
Հեյկի Տալվիտիեն հույս ունի, որ Հարավային Կովկասի-ԵՄ Գործողությունների ծրագրերը պատրաստ կլինի 2006 թ-ին
Թուրքիայում սկսվում է հինգ լրագրողների դատական գործի քննությունը, պատճառըՀայոց ցեղասպանությունն է
7 փետրվարի 2006 - 16:40 AMT  08:47 GMT
Անցյալ տարվա սեպտեմբերին հինգ լրագրող քննադատել են Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված գիտաժողովի անցկացումը արգելելու` թուրքական դատարանի որոշումը
Փոլադ Բյուլ-Բյուլ օղլին խոստացել է իրենից կախված ամեն ինչ անել ղարաբաղյան խնդրի կարգավորման համար
7 փետրվարի 2006 - 15:57 AMT  08:47 GMT
«Ղարաբաղյան խնդրի կարգավորման հարցում երկու ժողովուրդների եւ երկրների միջեւ նորմալ գործնական հարաբերություններ հաստատելու առումով մեծ դեր են խաղում մամուլն ու հեռուստատեսությունը »,- հայտարարել է ՌԴ-ում Ադրբեջանի դեսպանը
Վրաստանի խորհրդարանի խոսնակը կոչ է անում Հարավային Կովկասի երկրներին երկխոսություն ծավալել «նույն քաղաքական լեզվով»
7 փետրվարի 2006 - 15:34 AMT  08:47 GMT
«Հարավային Կովկասը ծանր ժառանգություն է ստացել, մեր երկրները հայտնվել են քաղաքացիական պատերազմների եւ զինված հակամարտությունների սպառնալիքի առջեւ»,-հայտարարել է Նինո Բուրջանաձեն
ԱՄՆ-ը նորից պատրաստվում են խախտել պարիտետը Երեւանին եւ Բաքվին տրամադրվող ռազմական օգնության հարցում
7 փետրվարի 2006 - 15:24 AMT  08:47 GMT
ԱՄՆ նախագահի վարչակազմը ծրագրում է Հայաստանին տրամադրել 50 մլն. դոլար որպես տնտեսական օգնություն 2007 ֆիսկալ տարում, ինչը 25 մլն.-ով պակաս է, քան 2006 ֆիսկալ տարվա համար տրամադրվող օգնությունը