Բանաստեղծուհի Աննա Բարսեղյանը Ռուսաստանի Գրողների միության կողմից ճանաչվել է «Նոր հազարամյակի լավագույն հեղինակը»
8 նոյեմբերի 2010 - 21:22 AMT  01:15 GMT
Աննա Բարսեղյանը ժյուրիի դատին հանձնեց բանաստեղծությունների տեսքով հեքիաթներ, քնարերգություն և թարգմանություններ
ՌԼԴԿ-ից պատգամավոր Աշոտ Եղիազարյանի գրասենյակում և ընդունարանում հետախուզություն է կատարվել, արդյունքների մասին չի հաղորդվում
8 նոյեմբերի 2010 - 21:16 AMT  01:15 GMT
Պատգամավորի վերաբերյալ խարդախության մասին քրեական գործը վարող հետաքննիչների իրականացրած հետախուզությունն ավելի քան հինգ ժամ է տևել
Հայ քանդակագործն իր ստեղծագործություններում շատ դիպուկ է արտահայտել 20-րդ դարի իտալական մշակույթի ոգին
8 նոյեմբերի 2010 - 20:27 AMT  01:15 GMT
Դավիթ Մինասյան. 20-րդ դարը հիրավի հանճարեղ ժամանակաշրջան է, իսկ իտալական մշակույթը նրա անբաժանելի մասն է
ՀՀ Ոստիկանության պատվիրակությունը նոյեմբերի 8-ին մեկնեց Մոսկվա
8 նոյեմբերի 2010 - 20:26 AMT  01:15 GMT
Նոյեմբերի 9-ին հայկական պատվիրակությունը կմասնակցի ՀԱՊԿ անդամ-երկրների ՆԳ նախարարների խորհրդակցությանը, իսկ նոյեմբերի 10-ին` ՌԴ Միլիցիայի օրվան նվիրված տոնակատարություններին
Կլուծվե՞ն արդյոք Սևանա լճի հիմնախնդիրները
8 նոյեմբերի 2010 - 20:24 AMT  01:15 GMT
Սևանա լճի բնապահպանական խնդրի հետ, մասնավորապես, նրա ճահճացման հետ կապված, վերջին տարիներին իշխանությունների կողմից իրականացվում է հետևողական քաղաքականություն լճի մակարդակի բարձրացումն ապահովելու համար: Կառավարության պլանների համաձայն, 30 տարվա ընթացքում լճի մակարադակը կբարձրանա 6.5 մետրով և կկազմի 1903.5 մետր, ինչն անհրաժեշտ է լճի ինքնամաքրման բնական էկոլոգիական գործընթացների ապահովման համար:
Հայաստանի վարչապետն ընդունել է ՌԴ Ռոստովի մարզի նահանգապետ Վասիլի Գոլուբևի գլխավորած պատվիրակությանը
8 նոյեմբերի 2010 - 20:19 AMT  01:15 GMT
Կողմերը հեռանկարային են համարել արդյունաբերության տարբեր ճյուղերում, կրթության և գիտության բնագավառներում համատեղ ծրագրերի իրականացումը
Նոյեմբերի 7-10-ը Ստրասբուրգում է գտնվում ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի գլխավորած պատվիրակությունը
8 նոյեմբերի 2010 - 20:01 AMT  01:15 GMT
Այցի ընթացքում Արմեն Աշոտյանը կհանդիպի ԵԽ Գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի հետ, ինչպես նաև կայցելի ԵԽ-ում Մշտական ներկայացուցչություն
Հայաստանը և Վրաստանը համաձայնագիր կստորագրեն հայ-վրացական սահմանում մաքսային ՀԱԿ-երի համատեղ կառավարման մասին
8 նոյեմբերի 2010 - 20:00 AMT  01:15 GMT
Մաքսային ՀԱԿ-երի համատեղ կառավարումը կնպաստի Հայաստանի և Վրաստանի առևտրային կապերի աշխուժացմանը
Լևոն Արոնյանը միավորները կիսեց Շահրիյար Մամեդյարովի հետ
8 նոյեմբերի 2010 - 19:48 AMT  01:15 GMT
Տալի Հուշախաղի չորրորդ տուրից հետո Արոնյանը 3 միավոր է հավաքել և առայժմ գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը