YouTube-ում հայտնվել են հայկական ըննդիմությանը վարկաբեկող նոր կադրեր 2008 թվականի մարտի դեպքերից
Տեսանյութերում մատնանշվում է, որ Երևանի քաղաքապետարանի դիմացի հանրահավաքը ինքնաբուխ չի եղել, այն հատուկ կազմակերպել է ՀԱԿ-ը
Ստեփան Սաֆարյանն առանձնակի սպասումներ չունի եռակողմ հանդիպումից Կազանում
13 հունիսի 2011 - 21:47 AMT  04:13 GMT
Սաֆարյան. ՀՀ ղեկավարությունը պետք է գիտակցի, որ իրավունք չունի ստորագրելու ևս մեկ փաստաթուղթ, «որով շարժվելը վտանգավոր կլինի, իսկ նահանջելը` անհնար»
Ստեփան Սաֆարյանն ու Թոմաս Մելիան անհրաժեշտ են համարում ՀՀ-ում համակարգային բարեփոխումների անցկացումը
13 հունիսի 2011 - 21:41 AMT  04:13 GMT
Կողմերը քննարկել են նաև երկրում համակարգային բարեփոխումներին ու սահմանադրական փոփոխությունների հրամայականին վերաբերող հարցեր
Ղարաբաղյան կարգավորման մասին փաստաթուղթը չի ընդգրկվի ՆԱՏՕ ԽՎ օրակարգում, գտնում է Կարեն Ավագյանը
13 հունիսի 2011 - 21:35 AMT  04:13 GMT
Կարեն Ավագյան. Ադրբեջանական կողմը բազմիցս փորձել է ՆԱՏՕ ԽՎ-ում ԼՂ հիմնախնդրի շուրջ քննարկումներ ծավալել, և այդ փորձերը միշտ ձախողվել են
Ո՞ւմ հրահրմամբ է Բաքուն համարձակվել Հայաստանին սպառնալ «պետականության կորստով»
13 հունիսի 2011 - 21:31 AMT  04:13 GMT
Ըստ երևույթին, ադրբեջանցի պաշտոնատար անձանց խոսքերն այն մասին, որ այժմ մշակվող փաստաթուղթը լիովին համապատասխանում է Բաքվի շահերին, հերթական խրոխտանքն է
Բաքվում պատրաստվում են Կազանի հանդիպման ցանկացած ելքի` և' պատերազմի, և' խաղաղության
13 հունիսի 2011 - 20:47 AMT  04:13 GMT
Մուբարիզ Ահմեդօղլու. Բաքուն պատրաստ է ինչպես ԼՂ կարգավորման հիմնարար սկզբունքների ստորագրմանը, այնպես էլ նախագահների հանդիպման անարդյունք ելքին
Շվեդիայի ԱԳ նախարարը խորհուրդ է տալիս ԼՂ հիմնախնդիրը լուծելիս չպատճենել Ալանդական կղզիների մոդելը
13 հունիսի 2011 - 20:38 AMT  04:13 GMT
Կառլ Բիլդտ. Ղարաբաղ հակամարտության պես հիմնախնդիրների լուծման համար հարկավոր է զանազան օրինակներ դիտարկել, որտեղ լուծումն արդեն գտնվել է
Հայաստանի առաջին նախագահը ներկայացրել է ԱՄՆ պաշտոնյային ՀԱԿ-ի մոտեցումները Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակի վերաբերյալ
13 հունիսի 2011 - 20:30 AMT  04:13 GMT
Հունիսի 12-ին ՀՀ առաջին նախագահը հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի` ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների և աշխատանքի հարցերով փոխտեղակալ Թոմաս Մելիայի հետ
Աղվան Հովսեփյանն ու ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալը քննարկել են 2008-ի մարտի դեպքերի հետաքննության ընթացքը
13 հունիսի 2011 - 20:09 AMT  04:13 GMT
Գլխավոր դատախազը շեշտեց, որ այս պահին ևս պատրաստ են ընդունելու միջազգային փորձագետի, մասնագետի, ով կարող է օգնել, օժանդակել նախաքննական մարմին
ՌԴ 12 քաղաքներում Համահայկական միջազգային երիտասարդական կենտրոնի ներկայացուցչություններ են բացվել
13 հունիսի 2011 - 19:08 AMT  04:13 GMT
Անդրանիկ Նիկողոսյան. Հայկական մշակույթի, լեզվի, ավանդույթների պահպանումը, տարածումը պետք է բոլոր ներկայացուցչությունների առօրյա խնդիրը դառնա