Կարեն Կարապետյանը և Վալենտինա Մատվիենկոն կքննարկեն Երևանի և Սանկտ Պետերբուրգի համագործակցության հարցերը
6 հուլիսի 2011 - 21:51 AMT  15:59 GMT
Նախատեսվում է երկու քաղաքների միջև առևտրատնտեսական, գիտատեխնիկական և հումանիտար ոլորտներում համագործակցության ծրագրի վավերացում
Ադրբեջանում հիստերիայի նոր պատճառ կա, այս անգամ «սխալվել է» CNN-ը
6 հուլիսի 2011 - 21:48 AMT  15:59 GMT
Խոսքը «Օգոստոսյան 5 օր» ֆիլմի մասին է, որում որպես տեղեկատվական դրվագ ցուցադրվում է Հարավային Կովկասի քարտեզը, որտեղ Նախիջևանը ներկայացված է որպես Հայաստանի մաս
ԵԱՀԿ-ը չի պատրաստվում հրաժարվել ղարաբաղյան կարգավորումից
6 հուլիսի 2011 - 21:45 AMT  15:59 GMT
Աուդրոնյուս Աժուբալիս. ԵԱՀԿ-ը կշարունակի երկարաձգված հակամարտությունների` ներառյալ ԼՂ հիմնախնդրի լուծման շուրջ իր աշխատանքը
Սերգեյ Լավրով. ՌԴ-ն հավատարիմ է մնում ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահ երկրների նախագահների Դովիլյան հայտարարությանը
6 հուլիսի 2011 - 21:14 AMT  15:59 GMT
Շփման գծում իրադրության վերաբերյալ ԵԱՀԿ մոնիթորինգը վկայում է, որ միջադեպերի թիվը նվազում է, նշել է ՌԴ ԱԳ նախարարը
Ռուսաստանի ԱԳ նախարարը նպատակահարմար չի համարում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ձևաչափի փոփոխությունը
6 հուլիսի 2011 - 20:49 AMT  15:59 GMT
Լավրովի խոսքով, որպես կանոն, միջնորդության ձևաչափը մշտապես մոդիֆիկացնելու գաղափարները շեղում են ուշադրությունը բուն խնդրից
Հայաստանի յոթ բուհերի դասախոսներ նախագծերի կառավարման վերաբերյալ կրթական ծրագրի կմասնակցեն
6 հուլիսի 2011 - 20:22 AMT  15:59 GMT
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը «Նախագծերի կառավարման հայկական ասոցիացիա» հկ-ի հետ համագործակցության շրջանակներում սկսում է կրթական ծրագրերի նոր շարք
Տաջիկստանն ուսումնասիրում է վերականգնվող էներգետիկայի աղբյուրների զարգացման հայկական փորձը
6 հուլիսի 2011 - 19:39 AMT  15:59 GMT
Սերգեյ Կապինոս. Հայաստանը հաջողել է փոքր հիդրոէնէրգետիկայի զարգացման գործում, հուսով եմ` Տաջիկստանի պաշտոնյաների այցն օգտակար կլինի այդ երկրի համար
Աշոտ Դանիելյանն առաջին տեղն է զբաղեցրել սամբոյի Ալբերտ Աստախովի միջազգային հուշամրցաշարում
6 հուլիսի 2011 - 19:24 AMT  15:59 GMT
Մարտին Միրզոյանը բրոնզե մեդալ է նվաճել մարզական սամբոյից (62կգ ք/կ)
Կառավարությունում քննարկել են Աշտարակ-Թալին ճանապարհի երկշարքանի մասը քառաշարքի վերակառուցելու պայմանները
6 հուլիսի 2011 - 19:13 AMT  15:59 GMT
Հրանտ Բեգլարյանը նշանակվել է «Հյուսիս-Հարավ» ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի կառավարման խորհրդի քարտուղար
Հայաստանն ու ՀԱՊԿ-ը մտադիր են ամրապնդել համագործակցությունը ռազմարդյունաբերական ոլորտում
6 հուլիսի 2011 - 18:47 AMT  15:59 GMT
Արթուր Բաղդասարյանն ու Նիկոլայ Բորդյուժան անդրադարձել են թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության և թմրամոլության դեմ պայքարին վերաբերող խնդիրներին