12 հոկտեմբերի 2013 - 10:28 AMT
Սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 34.8 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 55.3 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:
2013թ-ի հոկտեմբերի 7-11-ը ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 70,419,209 ԱՄՆ դոլար 405.67 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 90,824,312 ԱՄՆ դոլար 407.04 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 6,800,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 408.54 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,942,346 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 406.90 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: