ՌԴ ԱԳՆ. Թուրքիան անադեկվատ է արձագանքել Բունդեսթագի կողմից Ցեղասպանության ճանաչմանը
PanARMENIAN.Net - Հայոց ցեղասպանության ճանաչման վերաբերյալ Բունդեսթագի որոշումը բխում է այն հանգամանքից, որ որոշ հարցերում Թուրքիան չի ցանկանում լինել ԵՄ իսկական գործընկերը: Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը:
Ըստ Լավրովի, դա բխում է նրանից, որ Թուրքիան չի ցանկանում իրական գործընկեր լինել մի շարք հարցերում. փորձում է պարբերաբար սկանդալներ սարքել, վիրավորել իր գործընկերներին, այդ թվում Եվրոպայում, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
«Կարծում եմ, որ Թուրքիայի արձագանքը Բունդեսթագի որոշմանն ամենևին ադեկվատ չէ»,-ասել է ՌԴ ԱԳՆ-ն: Լավրովը նաև նշել է, որ իր կարծիքով, դերակատարություն են ունեցել ինչ-ինչ նկատառումներ, որոնք դրդել են Բունդեսթագում քվեարկության նախաձեռնողներին առաջարկել դա անել հենց այս պահին: