Հովհաննիսյան․ ՊԲ-ն չի թիրախավորի Ադրբեջանում մշակութային որևէ կոթող
PanARMENIAN.Net - Պաշտպանության բանակը չի պատրաստվում թիրախավորել Ադրբեջանում որևէ մշակութային օբյեկտ, հայտարարել է պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Հովհաննիսյանն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Շուշիի Սբ Ղազանչեցոց եկեղեցուն հասցված հարվածին պատասխան տալու մասին հարցին։
«Նման քայլերն առաջին իսկ օրվանից եղել են ռազմաճակատի անհաջողությունների ֆոնին, մյուս կողմից՝ դարեր շարունակ մենք տեսել ու համոզվել ենք, որ մեր սրբավայրերը միշտ թիրախավորվել են՝ անկախ նրանից որտեղ են գտնվում»,-ասել է նա՝ հավելելով նաև, որ դա նաև պլանավորված հարված էր։
Հոկտեմբերի 8-ին ադրբեջանական կողմը 2 անգամ հարվածել է Սբ Ամենափրկիչին՝ եկեղեցուն ավերածություններ պատճառելով։ Երկրորդ հարվածի ժամանակ ներսում նաև ռուս լրագրողներ են եղել։ Նրանցից մեկի վիճակը ծանր է։