ՌԴ ԱԻՆ․ Լեռնային Ղարաբաղում առաջիկա օրերին 25 բնակելի տուն կվերականգնվի
PanARMENIAN.Net - Լեռնային Ղարաբաղի 25 բազմաբնակարան տան բնակիչներ առաջիկա օրերին կկարողանան զբաղեցնել իրենց բնակարանները, տեղեկացնում է ՌԴ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը։
«Լեռնային Ղարաբաղում ամբողջ թափով ընթանում են մանկապարտեզների, դպրոցների, բազմաբնակարան և սեփական տների վերականգնողական աշխատանքները։ Առաջիկայում 25 բազմաբնակարան շենք կրկին լիարժեք կացարան կդառնա վերադարձողների համար»,-ասել են նախարարությունում, գրում է ՏԱՍՍ-ը։
Նախատեսվում է նաև մոտ ապագայում վերականգնել Ստեփանակերտի հյուրանոցը, որը մինչև 100 մարդ կարող է ընդունել։ Միաժամանակ շինանյութ է առաքվում Արցախի շրջաններ։ Մոտ 22 տոննա փայտանյութ, ապակի և այլ նյութր են տեղափոխվել Մարտակերտ։