Հայաստանը ԶԼՄ-ների ազատության ամենաբարձր ցուցանիշներն ունի տարածաշրջանում
PanARMENIAN.Net - «Թղթակիցներ առանց սահմանի» կազմակերպությունը հրապարակել է աշխարհում ԶԼՄ-ների ազատության մասին ամենամյա զեկույցը: «Այս տարի 2011թ. ինդեքսները ներառում են բազում փոփոխություններ, հաշվի առնելով նաև «արաբական գարունը»,-հայտարարել է կազմակերպության ներկայացուցիչը:
Ըստ նրա, դեռ ոչ մի տարի չի նշանավորվել տեղեկատվության ազատության հետ ժողովրդավարության այդպիսի հարաբերակցությամբ:
Ըստ զեկույցի, Հայաստանը ԶԼՄ-ների ազատության ամենաբարձր ցուցանիշներն ունի տարածաշրջանում: Նա վստահորեն զբաղեցնում է 77-րդ տեղը, ինչն այնքան էլ վատ չէ՝ 27.00 գործակիցով: Այնուհետև հաջորդում է Վրաստանը, սակայն մեծ տարբերությամբ՝ 105-րդ տեղը 38.00 գործակիցով:
Ինչ վերաբերում է Ադրբեջանին, ապա նրա գործերը շատ վատ են, այդ առումով նա առաջ է անցել նույնիսկ Թուրքիայից, որը 148-րդն է 70.00 գործակիցով: Ադրբեջանը 162-րդ տեղում է 87.25 գործակիցով: