Ադրբեջանում գտնվող 2 հայ գերին ողջ են, զանգել են ծնողներին
PanARMENIAN.Net - Ադրբեջանցիների կողմից գերեվարված Արեգ Սարգսյանը և Նարեկ Ամիրջանյանը զանգահարել են ծնողներին, նրանք ողջ են, գտնվում են հոսպիտալում, հայտնել է իրավապաշտպան Արտակ Զեյնալյանը։
Հոկտեմբերի 16-ին Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը բավարարել էր հայ դիմումատուների պահանջը՝ պարտավորեցնելով Ադրբեջանի կառավարությունը ապահովել Սարգսյանի և Ամիրջանյանի կյանքի անձեռնմխելիությունը և նրանց առողջության իրավունքը։
Դատարանը պահանջել էր Ադրբեջանից մինչև հոկտեմբերի 22-ը ներկայացնել տեղեկություններ վերջիններիս որպիսության և առողջական վիճակի վերաբերյալ։
Հոկտեմբերի 16-ին Արցախում վիրահատվել էր ադրբեջանցի մի ռազմագերի։ Դրանից մեկ օր առաջ ադրբեջանական ուժերը 2 հայ ռազմագերի էին գնդակահարելո ւ կադրերը համացանցում տեղադրել։