1 մարտի 2006 - 20:41 AMT  17:58 GMT
Հանդեսի առաքելությունն է հասկանալ ցեղասպանության բնույթը, արծարծել նրա գիտակցումը մարդկության կողմից եւ հորդորել բոլոր այն միջոցները, որոնք ուղղված են նրա կանխարգելմանը
Իրանում ցրվել է ադրբեջանցիների ցույցը
1 մարտի 2006 - 20:11 AMT  17:58 GMT
Ձերբակալվել են այսպես կոչված «Խոջալուի իրադարձությունների տարելիցի» կապակցությամբ կազմակերպված ցույցի մի քանի կազմակերպիչներ
Եվրոպան չի կարող անտեսել ժողովրդավարական գործընթացները Հարավային Կովկասում
1 մարտի 2006 - 20:03 AMT  17:58 GMT
Եվրոպան շահագրգռված է տեսնել Հարավային Կովկասը խաղաղ եւ կայուն, հայտարարել է Եվրախորհրդարանի պատգամավորը
Բաքու. «Առանց Ադրբեջանի կառավարության համաձայնության Ղարաբաղ կատարած ցանակացած այցելություն անօրինական է»
1 մարտի 2006 - 19:41 AMT  17:58 GMT
Ադրբեջանական կողմը որոշակի քայլեր կձեռնարկի Լյուքսեմբուրգի պատվիրակության Ղարաբաղ այցելության կապակցությամբ, հայտարարել է ԱՀ ԱԳՆ ներկայացուցիչը
Վրաստանում ավարտվել է «Ազգամիջյան հարաբերությունների կառավարումը Ջավախքում» նախագիծը
1 մարտի 2006 - 19:34 AMT  17:58 GMT
«Այդ նախագիծը կօգնի Վրաստանում բնակվող էթնիկ հայերին զգալ իրենց երկրի լիիրավ քաղաքացիներ»,-հայտարարել է Ախալքալաքի շրջանի վարչակազմի ղեկավարը
Աթենքում քննարկվել են Թուրքիայի ԵՄ-ին անդամակցելու հեռանկարները
1 մարտի 2006 - 19:21 AMT  17:58 GMT
«Թուրքիայի ուրացման քաղաքականությունը եւ Եվրոպայի անդամակցության ապագայի հեռանկարը» քննարկման մասնակիցները ընդգծել են Հայոց ցեղասպանության ճանաչման անհրաժեշտությունը
Բրիտանացի խորհրդարանականը կոչ է արել Հարավային Կովկասին ավելի սերտ համագործակցել ԵՄ հետ
1 մարտի 2006 - 19:01 AMT  17:58 GMT
Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Եվրախորհրդարանի «Լիբերալները - դեմոկրատները հանուն Եվրոպայի» խմբի պատվիրակությանը
Աբխազիայի հայկական համայնքը հանդես չի եկել Վրաստանի կազմակերպություններին միանալու նախաձեռնությամբ
1 մարտի 2006 - 18:42 AMT  17:58 GMT
Աբխազիայի հայկական համայնքը հերքում է իր նախաձեռնությամբ Վրաստանի համահայկական կոալիցիա ստեղծելու մասին ինֆորմացիան
Եվրամիությունը լավատեսորեն է տրամադրված Հայաստանի նկատմամբ
1 մարտի 2006 - 18:30 AMT  17:58 GMT
Եվրոպական հարեւանության քաղաքականության շրջանակներում կարող է ընդլայնվել ԵՄ-Հարավային Կովկաս համագործակցության նախագծերին տրամադրվող ֆինանսական միջոցների ծավալը