Ֆրանսիան հետագայում ևս ջանքեր կգործադրի Ղարաբաղի խնդրի խաղաղ լուծման համար
PanARMENIAN.Net - Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ն պատասխանել է Ֆրանսիայի ԱԺ պատգամավոր Վալերի Բուայեի գրավոր հարցապնդմանը, որը նա ուղարկել էր մեկ ամիս առաջ՝ նպատակ ունենալով պարզել ԱԳՆ վերաբերմունքը Ռամիլ Սաֆարովի արտահանձնման ու ազատ արձակման հարցին:
Ֆրանսիայի ԱԳՆ պատասխանում, որը հրապարակվել է «Պաշտոնական թերթում., ասվում է, որ նախարարությունն արդեն իսկ արձագանքել է այս հարցապնդմանը:
«Ադրբեջանի ու Հայաստանի միջև լարվածության ֆոնի վրա կարևոր է, որ բանակցային գործընթացը չընդհատվի»,-ասվում է Ֆրանսիայի ԱԳՆ պատասխանում:
Նշվում է, որ Ֆրանսիան որպես ԵԱՀԿ մինսկի խմբի համանախագահ մտադիր է բոլոր ջանքերը գործադրել նպաստելու համար ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը ու կատարել իր պարտականությունները ՄԽ միջնորդության շրջանակներում:
«Այդ նպատակով առաջիկա օրերին ու շաբաթներին մենք շփումներ կունենանք բարձր մակարդակով այդ երկու երկրների հետ»,-հայտնում է Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ն: